Kolka to nic innego jak napadowy atak bólu brzucha u niemowlaka, któremu towarzyszy przeraźliwy płacz i niepokój. Każdy rodzic,parapety zewnętrzne którego dziecko cierpiał na tą przypadłości, wie jaki jest to trudny czas, dla całej rodziny i nie ma się co dziwić, że już sama myśl o kolce spędza sen z powiek młodym mamom. I nie ma się czemu dziwić, gdyż tak naprawdę kolka jest przypadłością, na którą nie ma lekarstwa. Pocieszeniem może być fakt, że problem ten mija zazwyczaj po kilku miesiącach, gdy układ pokarmowy malucha zostanie w pełni ukształtowany.

W przypadku kolki trudno mówić o profilaktyce, gdyż tak naprawdę przyczyny kolki nie są znane,pbok.pl/odszkodowanie-za-wypadek-smiertelny/ podobnie zresztą jak jej leczenie.
Występuje ona bowiem w ciągu pierwszych trzech miesięcy życia, gdy układ pokarmowy i nerwowy dziecka nie są jeszcze w pełni ukształtowane. Definiując atak kolki, można określić ją jako nagły, bardzo bolesny ścisk jelit, który występują regularnie, najczęściej wieczorem.
Źródło: hodowla bydła